English | العربية | Deutsch | Español | Français | עברית | Portuguêss | Русский   
   הגרלת הגרין קארד של ממשלת ארצות הברית
United States Green Card Lottery Service מזמין אותך להשתתף בהגרלת הגרין קארד השנתית של ממשלת ארצות הברית. בכל שנה מחלקת ממשלת ארה"ב 50,000 ויזות עולה (גרין קארד) בהגרלה הנערכת ע"י משרד הפנים האמריקאי. ההגרלה הינה תוכנית רשמית של ממשלת ארה"ב בהתאם לסעיף 203 של ה- Immigration and Nationality Act.

אם תזכה ותקבל גרין קארד דרך תכנית ההגרלה, תוכלו אתה ובני משפחתך לגור ולעבוד בארה"ב באופן קבוע.                         לחץ כאן להרשם עכשיו


האם הינך זכאי להשתתף?
דרישות הסף להשתתפות בהרשמה הינן פשוטות ביותר, וכמעט כל אחד יכול להשתתף. הזכאות נקבעת לפי ארץ הלידה והשכלתו של המועמד. באם ילידי מדינתך אינם זכאים להששתתף, יתכן ותוכל להשתתף בגין ארץ לידתם של הוריך או בן זוגך. השתמש באשף בדיקת הזכאות לבדוק אם הינך יכול להשתתף.

 
עדכון חשוב שנת 2003
תהליך ההרשמה להגרלת הגרין קארד שונה באופן מהותי בשנת 2003. לפי הכללים החדשים, לא יתקבלו עוד טפסי רישום בדואר. במקום זאת, כל בקשות ההרשמה חייבות להיות מוגשות למשרד הפנים האמריקאי בצורה אלקטרונית, באמצעות אתר אינטרנט המיועד לכך ע"י משרד הפנים.

 
מידע נוסף ניתן למצוא בגירסה הרשמית המלאה של האתר.

 
שאלות ותשובות נפוצות (FAQ)
 
הגרלת הגרין קארד
מהוא הגרין קארד?
מהיא תכנית הגרלת הגרין קארד?
מי יכול להשתתף בהגרלה?
מה בקשר לבני משפחתי?
האם יש גיל מינימלי להשתתפות?
מהן דרישות ההשכלה או ההכשרה המקצועית?
מדוע מדינות מסוימות אינן מאושרות להשתתפות בהגרלה?
נולדתי במדיה שאינה מאושרת – האם עדיין אוכל להשתתף?
כמה משתתפים יעלו בגורל?
כמה טפסי הרשמה ניתן להגיש?
האם אוכל להגדיל את סיכויי לזכות?
כמה ויזות מוקצות לכל מדינה?
אני גר בארה"ב – האם אוכל להשתתף?
אם אזכה, האם אצטרך להגר עם בני משפחתי?
כיצד אדע אם זכיתי?
מהיא עלות ההשתפות בהגרלה?
 
טופס ההרשמה
איזה מידע נדרש למילוי טופס ההרשמה?
אלו בני משפחה עלי לכלול בטופס?
האם נדרשת תמונה עבור כל בן משפחה?
האם ישנן דרישות מיוחדות לגבי הטופס, החתימה, התמונות, המעטפה וכד'?
כיצד עלי להגיש את התמונות?
 
שירותי USGCLS
אלו שירותים מציעה USGCLS
האם השימוש ב- USGCLS מגדיל את סיכויי לזכות?
כמה זמן לוקח תהליך מילוי הטופס?
האם קיימות עלויות נוספות להשתתף בהגרלה?
 
הגרלת הגרין קארד
מהוא הגרין קארד?
הגרין קארד הוא שם נוסף  לויזת הגירה לארצות הברית. ויזה זו מאפשרת לך לחיות, לעבוד וללמוד בארה"ב באופן קבוע ולהכנס ולצאת מארה"ב ללא הגבלה. מחזיקי גרין קארד זכאים לזכויות שונות בנושאי חינוך, בריאות ועוד. כמו כן יכולים מחזיקי גרין קארד להגיש בקשה לגרין קארד עבור קרובי משפחתם.

מהיא תכנית הגרלת הגרין קארד?
תכנית הגרלת הגרין קארד נערכת על ידי משרד החוץ האמריקאי. התכנית מקצה אשרות שהייה (ויזות) קבועות לאנשים העונים על דרישות מסוימות. הזוכים בהגרלה נבחרים באקראי על ידי מחשב משרד החוץ.

מי יכול להשתתף בהגרלה?
המשתתף חייב להיות יליד אחת המדינות המאושרות, וכן עליו לעמוד בדרישת ההשכלה או דרישת ההכשרה המקצועית. השתמש באשף בדיקת הזכאות המקוון על מנת לבדוק אם הנך זכאי להשתתף (השירות חינם).

מה בקשר לבני משפחתי?
אם זכית בהגרלה, גם בן/בת זוגך וכן ילדיך הלא נשואים מתחת לגיל 21 זכאים להגיש בקשה לאשרת הגירה על מנת להצטרף אליך.

האם יש גיל מינימלי להשתתפות?
הוראות משרד החוץ האמריקאי אינן קובעות גיל מינימלי, אך דרישת ההשכלה או ההכשרה המקצועית של המבקש הראשי במועד הגשת הבקשה פוסלות למעשה את מירב המועמדים הראשיים שהינם מתחת לגיל 18.

מהן דרישות ההשכלה או ההכשרה המקצועית?
עליך להיות בעל השכלה תיכונית (או שוות ערך) או לחילופין, עליך להיות בעל נסיון עבודה של שנתיים לפחות, במהלך חמשת השנים האחרונות, במקצוע הדורש לפחות שנתיים הכשרה או נסיון. "השכלה תיכונית (או שוות ערך) מוגדרת כסיום מוצלח של מסלול בן 12 שנות לימוד בבי"ס יסודי ותיכון בארה"ב או סיום מוצלח של מסלול לימודים פורמלי שווה ערך, בבי"ס יסודי ותיכון במדינה אחרת. מקצועות הדורשים לפחות שנתיים הכשרה או נסיון נקבעים על פי רשימה המתפרסמת על ידי משרד העבודה האמריקאי. אשף בדיקת הזכאות יסייע לך לבדוק אם הינך עומד בדרישות הסף.

מדוע מדינות מסוימות אינן מאושרות להשתתפות בהגרלה?
תכנית הגרלת הגרין קארד נועדה להעניק אפשרות הגירה לאנשים ממדינות שאינן שולחות מספר גדול של מהגרים לארה"ב. מדינות אלו הנן מדינות אשר הגרו מהן לארה"ב לפחות 50,000 מהגרים בקטגוריות ויזה מסוימות בחמשת השנים האחרונות.

נולדתי במדיה שאינה מאושרת – האם עדיין אוכל להשתתף?
עדיין תוכל להשתתף במקרים מסויימים, אם בן/בת זוגך או אחד מהוריך נולד במדינה מאושרת. אשף בדיקת הזכאות יעזור לך לבדוק אפשרות זו.

כמה משתתפים יעלו בגורל?
ישנה הקצאה כוללת של 50,000 ויזות בכל שנה, אך בפועל יזכו בהגרלה למעלה מ- 100,000 זוכים. מאחר וסביר להניח שחלק מ-50,000 הזוכים הראשונים לא ימשיכו בתהליך קבלת הויזה, בחירת מספר גבוהה יותר של זוכים מבטיחה כי כל הויזות שהוקצו אכן ינוצלו. מאידך נוצרת סכנה שמספר זוכים לא יוכלו לממש את זכאותם. לפיכך חשוב במיוחד כי אם אכן זכית, תמשיך מיד בהליך הגשת הבקשה לויזה.

כמה טפסי הרשמה ניתן להגיש?
ניתן להגיש טופס אחד בלבד עבור כל משתתף. משתתפים שיגישו יותר מטופס אחד יפסלו באופן אוטומטי. למרות זאת, זוגות נשואים יכולים להגיש טופס עבור כל בן זוג, ובצורה זו להכפיל את סיכוייהם לזכות. אפשרות זו תוצע לכם באופן אוטומטי במסגרת אשף ההרשמה .

האם אוכל להגדיל את סיכויי לזכות?
הבקשות הזוכות נבחרות על ידי מחשב באופן אקראי מתוך כלהבקשות שעמדו בדרישות הפורמליות, ולכל בקשה סיכוי זהה להבחר. מאידך, יתכן ותוכל להגדיל את סיכוייך שאם תבחר בהגרלה, בקשתך לא תיפסל, ושתהיה אחד מ- 50,000 הזוכים שמקבלים בפועל את הגרין קארד (מעל 100,000 זוכים נבחרים בכל שנה, אך רק 50,000 ויזות מוענקות).

כמה ויזות מוקצות לכל מדינה?
ויזות הגרין קארד מחולקות בין ששה אזורים גאוגרפיים, באופן שאזורים בעלי שיעור הגירה נמוך יותר מקבלים מספר גבוה יותר של ויזות, ומדינות שמהן הגרו לראה"ב בחמשת השנים האחרונות מעל 50,000 מהגרים אינן מקבלות אף ויזה. אף מדינה אינה יכולה לקבל מעל לשבעה אחוזים מסך הויזות בכל שנה.

אני גר בארה"ב – האם אוכל להשתתף?
כן. משתתף יכול להמצא בארה"ב או במדינה אחרת, וטופס ההרשמה יכול להשלח מארה"ב או מכל מקום אחר.

אם אזכה, האם אצטרך להגר עם בני משפחתי?
לא. העובדה שרשמת בני משפחה על טופס ההרשמה אינה מכריכה אותם להצטרף אליך, והם יוכלו להשאר מאחור. אך שים לב – אם בבקשה לויזה תוסיף בן משפחה נתמך שלא הופיע בטופס ההרשמה המקורי להגרלה – בקשתך תפסל.

כיצד אדע אם זכיתי?
הזוכים יקבלו הודעה שתשלח בדואר רגיל לכתובת המשלוח שציינו במועד ההרשמה. הודעות הזכיה נשלחות בכל שנה בחודשים משאי-יולי. משתתפים שלא עלו בגורל לא יקבלו שום הודעה.

מהיא עלות ההשתפות בהגרלה?
ההשתפות בהגרלה הינה חינם. אם תבחר להשתמש בשירותי USGCLS,  מחיר השירות מבוסס על מספר הטפסים שבחרת (יחיד/בן/בת זוג/שנים נוספות).טופס ההרשמה
איזה מידע נדרש למילוי טופס ההרשמה?
המידע הנדרש כולל את השם המלא, תאריך ומקום הלידה שלך, של בן/בת זוגך ושל ילדיך הלא נשואים מתחת לגיל 21, כתובת מלאה למשלוח דואר, תמונות עדכניות שלך, של בן/בת זוגך וילדיך, וחתימה שלך. אי אספקת כל הנתונים תוך מילוי מדויק אחר כל הדרישות (כולל פורמאט) יביא לפסילת הטופס. אשף ההרשמה יסייע לך בכל הקשור לעמידה בדרישות אלה.

אלו בני משפחה עלי לכלול בטופס?
עליך לכלול את בן/בת זוגך וכל ילדיך הלא נשואים מתחת לגיל 21. עליך לכלול את בן/בת זוגך אפילו אם הנכם פרודים. אם הנכם גרושים באופן רשמי, אינך צריך לכלול את בן/בת זוגך לשעבר. עליך לכלול את כל ילדיך הלא נשואים מתחת לגיל 21, בין אם הם ילדיך הטבעיים, הילדים הטבעיים של בן/בת זוגך מנישואים קודמים, או ילדים שאימצת באופן רשמי לפי חוקי מדינתך. אפילו ילדים בקטגוריות לעיל שאינם גרים עמך כעת חייבים לההופיע בטופס ההרשמה. בן/בת הזוג והילדים חייבים להופיע בטופס ההרשמה אפילו אם אין בכוונתם להגר לארה"ב ביחד עמך. אשף ההרשמה יסייע לך בעמידה בדרישות אלה.

האם עלי לצרף תמונה של כל בני משפחתי?
עליך לצרף תמונה שלך, של בן/בת זוגך, ושל כל ילדיך הלא נשואים מתחת לגיל 21.

האם ישנן דרישות מיוחדות לגבי הפורמאט של התמונות?
קיימות דרישות מדיוקות לגבי סוג התמונהת גודלהת תוכנה ועוד. אשף ההרשמה יסייע לך למלא אחר דרישות אלו ויספק דוגמאות של תמונות טובות ופסולות. כמו כן, תמונותיך יעברו תהליך נוסף של ביקורת פנימית לפני הגשתן.

כיצד עלי להגיש את התמונות?
באפשרותך להעלות את התמונות ישירות לאתר באמצעות אשף הרישום. באם אין ברשותך תמונות דיגיטליות או שאינך מצליח ליצור תמונות שיתאימו לדרישות, תוכל לשלוח אלינו תמונות פספורט רגילות ואנו נסרוק אותן עבורך.שירותי USGCLS
אלו שירותים מציעה USGCLS?
USGCLS מספקת מידע בנוגע לתכנית הגרלת הגרין קארד ומסייעת גלמבקשים להשתתףבהגרלה במילוי טפסי ההרשמה. USGCLS הינו גוף פרטי שאינו קשור לממשלת ארה"ב. אין חובה להשתמש בשירותי USGCLS כדי להרשם להגרלה. כחלק מהשירות, אשף ההרשמה יוליך אותך בבדיקות הכשירות, יוודא כי אספת והזנת את כל הנתונים הנדרשים, יציע כיצד ניתן לשפר את סיכוייך בהתאם לאינפורמציה שתספק, ויצור עבורך באופן אוטומטי בקשת השתתפות, לאחר שהאינפורמציה שהזנת והתמונות שהגשת עברו הליך של ביקורת. לאחר שלב זה, הגשתך תוזן באופן אוטומטי למשרד הפנים.

האם השימוש ב-USGCLS מגדיל את סיכויי לזכות?
כן ולא. השימוש בשירותי USGCLS אינו מגביר את סיכויי בקשתך להבחר מתוך כל הבקשות שעמדו בדרישות ותנאי ההגשה. יחד עם זאת, במקרים מסויימים תוכל להגדיל את סיכוייך לקבל את הגרין קארד אם תזכה בהגרלה (למעלה מ- 100,000 זוכים נבחרים כל שנה, אך רק 50,000 ויזות מוקצות).

כמה זמן לוקח תהליך מילוי הטופס?
באמצעות אשף ההרשמה שלנו, התהליך כולו לוקח כ- 5 דקות.

האם קיימות עלויות נוספות להשתתף בהגרלה?
מעבר לעלות השימוש באשף ההרשמה, אין כל עלויות נוספות.


מידע נוסף ניתן למצוא בגירסה הרשמית המלאה של האתר.Use of this website is subject to the USGCLS privacy policy and terms of use.
Copyright 2006 USGCLS. All rights reserved. USGCLS is a private entity not affiliated with the US government.